FİRMAMIZ

Ağacın Bin Yıllık Ustası;
İnegöl Mobilyası

Zanaat tarihi Friglere kadar dayanan İnegöl; yıllar boyunca ağaç işçiliğinin ve ahşap sanatının merkezi olmuş, Osmanlı döneminde de gerek halkın gerekse sarayın kadırga küreğinden çeyiz sandığına kadar ahşapla ilgili ustalık isteyen her alanında kendini konumlandırmıştır. İste bu binlerce yıllık gelenek günümüz Türkiyesi’nde güçlü bir pazara dönüşmüş, ülkenin mobilya ihracatının önemli bir payını sahiplenmiştir. Çünkü ağacın bin yıllık ustası olmak bunu gerektirir. Bu toprakların en büyük sırrı olan ağaç işçiliği; gelenekten geleceğe en büyük miras olarak halen daha İnegöl sokaklarında, sanayisinde ve her bir üretici firmanın vizyonunda yerini almıştır. İnegöl bir mobilya şehridir ve dört bir yanından geleceğin sanat eserleri işlenmektedir. İnegöl mobilyası olarak sizleri de bu sırra ortak etmek için çalışıyor, ‘Her Yerde İnegöl mobilyası’ mottomuzla dünyanın her yerine bu sırrı taşıyoruz.

VİZYON

İnegöl mobilyası, Dünya’nın mobilyası Ağacın Bin Yıllık Ustası olarak tıpkı İsviçre’nin peyniri, İsveç’in saat ustaları gibi markalaşmak; dünyada mobilya ve ağaç işçiliği ile ilgili yön belirleyici bir rüzgarın taşıyıcısı olmak İnegöl mobilyası’nın başlıca amacıdır. Sonrasında ise pazarda üstün teknoloji ve güçlü trend takipleriyle öne çıkmak, kendi aramızda değil dünyayla yarışmak ve başarılarımızı tüm şehir sahiplenmek adına İnegöl mobilyası’nı bir dünya mobilya markası olarak markalamayı hedefliyoruz. Çünkü bizler gerek tarihsel olarak gerekse zanaat olarak mobilyanın dünyadaki merkezinin İnegöl olduğunu biliyoruz. Yakında da herkesin bunu bilmesini hedefliyoruz.

MİSYON

Her Yerde İnegöl mobilyası Vizyonumuzun yapı taşını oluşturan dünya mobilyası markalaşmasına uygun olarak Her Yerde İnegöl mobilyası diyoruz ve bunun altını da güçlü bir şekilde dolduruyoruz. 120 ülkeye yapmış olduğumuz toplam ihracat rakamı 1 ,14 Milyar Dolar ile mobilya ihracıtının %50′ sini oluşturmaktadır, 2019 yılında ise 575 milyon dolarlık mobilya ihracat payımızla biz önce kendi ülkemizin katma değer sağlayan,kıymetli ve kendine güvenen bir markası olmayı hedefliyor  sonrasında da tüm dünyayla yarışacak bir tasarım ve üretim ağı var etmeyi önceliyoruz.Güneşin doğup battığı tüm topraklarda, birbirinden farklı dillerde, birbirinden farklı mutluluklara ortak olmak için lojistik ağımızı güçlendiriyor, tasarım dünyamızı renklendiriyor ve üretim kabiliyetimizi en üst seviyeye çıkarıyoruz.